PROFICIENCY-HAZIRLIK ATLAMA

Proficiency sınavı, her üniversitenin kendi bünyesinde yapmış olduğu bir hazırlık atlama sınavıdır.

Erenköy İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu her yıl hazırlık atlama sınavı için bir çok öğrenciyi hazırlamaktadır. Proficiency sınavında başarılı olan öğrenciler lisans eğitimlerine direkt olarak başlamaya hak kazanırlarken, hazırlık atlama sınavı sonucunda yeterli puanı alamayan öğrenciler hazırlık sınıflarında eğitim gördükten sonra lisans eğitimlerine başlamaktadırlar.

Hazırlık Atlama Sınavı konuları her üniversite tarafından özel olarak belirlendiği için farklılıklar göstermektedir.  Ancak, genel anlamda proficiency sınavı içeriği okuma, yazma, dinleme, kelime bilgisi ve gramer konularından oluşmaktadır.

Erenköy İngiliz Kültür, Maltepe Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Marmara Üniversitesi gibi bir çok üniversitenin hazırlık atlama sınavına öğrencileri hazırlamaktadır.

Proficiency sınavı için başvuru şartları, sınav tarihi ve gerekli evraklar gibi bilgiler üniversiteler tarafından açıklanmaktadır.

Erenköy İngiliz Kültür Proficiency sınavına hazırlık bünyesinde öğrencilerine İngilizce hazırlık atlama eğitimi veren, 10 yılı aşkın tecrübesi ile Kadıköy’de proficiency kurs hizmeti sunan kurumlar içerisinde en başarılı eğitim kurumudur. Kurumumuz, alanında uzman öğretmen kadrosu ile,  şimdiye kadar Proficiency dersi verdiğimiz kursiyerlerimizin, %95’in üzerinde İngilizce hazırlık atlama başarısı sağlamasına vesile olmuştur.

Proficiency kursu programımızı haftalık 6-8 özel ders saati olarak planlamaktayız. Ancak derslerin sayısı ve yoğunluğu öğrencilerin zaman ve seviyelerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

40 ve 60 saatlik paket programlarımızla öğrencilerimize en avantajlı hazırlık atlama kursu fiyatlarını sunmaktayız.

YDS

YDS programlarımız 6 adımdan ibarettir

  • Test teknikleri
  • Dilbilgisi çalışmaları
  • Kelime çalışmaları
  • Okuma çalışmaları
  • Önceki yıllarda çıkmış YDS sorularının çözümü
  • Yeni deneme sınavları

Kadıköy bölgesinde YDS eğitiminde alanında uzman kadrosuyla hizmet veren İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi, tecrübeli eğitmenleri sayesinde, YDS sınavına hazırlanan öğrencilerin farklı soru çeşitlerine en doğru yaklaşımları göstermesini sağlamaktadır. Öğrenciler YDS sınavı hazırlık programı kapsamında, paragraf sorularını yanıtlarken nelere önem gösterilmesi gerektiğini, seçeneklerin nasıl eleneceğini, tuzaklı soruların nasıl çözüleceğini ve sınav esnasında zamanı nasıl en faydalı şekilde kullanacaklarını öğrenirler. Şunu unutmamak gerekir ki iyi bir şekilde günlük İngilizceye hakim olmanız YDS sınavında başarı getirmeyebilir.

İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursları Erenköy Şubesi, öğrencilerini YDS sınavına hazırlarken, sıradan İngilizce eğitimi yerine kendine özgü bir sistemle eğitim vermektedir.

Öğrencilerimizin sınava hazırlık programı dahilinde birçok farklı kaynaktan faydalanmalarını sağlamaktayız.

Alanında uzman eğitim kadromuz YDS sınavlarını takip ederek bu alandaki verilerimizi her zaman güncel tutarlar ve bu sayede öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarını daha kolay belirlerler.

Canlı Destek Whatsapp